ציפורים בכפר הירוק

יש הרבה ציפורים בכפר הירוק בגלל שאנחנו במדינת ישראל שהוא מעבר לציפורים בין אירופה ואסיה לאפריקה. בנוסף, תושבי הכפר נותנים מחסה, מזון ומים לציפורים כדי שימשיכו לבוא. הכפר הוא מקום מגוון בסוגי הנוף כגון האזור הבנוי שכולל את המבנים ואת הצמחים השתולים בו והאזור הפתוח שכולל את השדות, הרפת ועוד. הסוג ציפורים הכי נפוץ בכפר הוא ככל הנראה יונים והסוג הנדיר ביותר הוא הבז המצוי.
הידעת? במיתולוגיה היוונית העורב סיפר לאל אפולו על בגידתה של קורוניס – אהובתו. אפולו, שלא האמין לעורב הפך את צבעו מלבן לשחור, ולאחר שנוכח באמיתות דבריו הפך אותו לעוף קדוש ונתן לעורבים את המשימה להכריז על מוות.
הציפורים בכפר במרחב הבנוי הם: צופית בוהקת הוא המין היחיד בישראל ממשפחת הצופיתיים. לעתים צופית בוהקת מכונה בקיצור "צופית", ובעבר היה נפוץ הכינוי "יונק הדבש".
עורב הוא סוג של ציפור ממשפחת העורביים.
יונה היא סוג של ציפור ממשפחת היוניים.
דררה הוא סוג עופות ירוקים ממשפחת הדרראים שבסדרת התוכאים .רב הדררות חיות ביערות הטרופיים של אסיה וגם של אפריקה ובאיים באוקיינוס ההודי.
מיינה הוא סוג של ציפורי שיר ממשפחת הזרזיריים שמוצאם מדרום מזרח אסיה, אך חלקם התפשטו על ידי האדם לרחבי העולם.
הציפורים בכפר במרחב הפתוח(שדות ורפת) הם: בז מצוי הוא עוף דורס השייך למשפחת הבזיים. בני מין זה נפוצים ברחבי אירופה אסיה ואפריקה. הבז המצוי הוא הציפור הלאומית של בלגיה.
זרזיר היא משפחת ציפורי שיר בינוניות המזכירות מעט עורבים אך אינם קרוב משפחה שלהם. בני המשפחה צבעוניים ומקושטים והם בעלי מקו ר ארוך וחד, עיניים גדולות ורגליים חזקות המותאמות לחיי קרקע.

כותבים: אילון אספיר, יותם בהט