משפחתוני הכפר הירוק

בכפר הירוק ממוקמים ארבעה משפחתונים שפועלים בחסות המפעל להכשרת ילדי ישראל-

משפחתון נרקיס, שיקמה, שקד וצבעוני. משפחתון נרקיס ושיקמה הוקמו בשנת 2004 ומשפחתון צבעוני ושקד הוקמו בשנת 2006. במשפחתוני הכפר נמצאים 48 ילדים- 12 בכל משפחתון. למשפחתונים מגיעים ילדים שבאים ממשפחות מצוקה כלכלית וסוציאלית, שמשפחתם מתפקדת באופן לקוי או לא מתפקדת ולכן הילד סובל ממצוקה חינוכית וחברתית. רוב הילדים שבאים למשפחתוני הכפר באים מאזור המרכז ונקלטים דרך לשכות הרווחה. הילדים נקלטים בגילאי 4-14 ונשארים במשפחתון עד כיתה יב'. רוב הילדים שומרים על קשר עם הצוות שגידל אותם ומבקרים בו גם אחרי שהם עוזבים את המשפחתון.

את המשפחתון מנהל זוג שחי במקום עם ילדיו הביולוגים כדי ליצור סביבה משפחתית ותומכת. אמנם ילדי המשפחתונים גרים עם משפחות האומנה שלהם, אבל הקשר עם הוריהם הביולוגים עדיין נשמר והם פוגשים אותם בחגים, בחופשות ובשבתות.

רוב ילדי המשפחתונים משתלבים בבתי ספר ברמת השרון ובסביבתה. הילדים גם לוקחים חלק בפעילויות הכפר כמו בחגים, ארוחות שישי ואירועים מרכזיים אחרים. הילדים משתתפים במגוון חוגים שפועלים בכפר כמו חוגי יצירה, ספורט, אמנות, מוזיקה ועוד. בנוסף, בכל שנה חוגגים לבני ובנות המצווה מסיבה ביחד עם משפחותיהם הביולוגיות והאומנות.

"אין ילדים רעים, יש ילדים שרע להם." (יאנוש קורצ'אק)- האני מאמין של המפעל להכשרת ילדי ישראל.

 

כותבים: רותם אורן, יולי גולנדר