ירון לונדון

ירון לונדון הוא קומיקאי, שחקן, עיתונאי, מגיש תכניות ושדר רדיו. הוא נולד ב- 24 באוגוסט 1940 בתל אביב. ירון לונדון התחנך בגן הילדים של "חוה ורבה" בתל אביב. בצעירותו למד בגימנסיה הרצליה ובנעוריו למד בפנימיה החקלאית בכפר הירוק. לאחר שירותו הצבאי, החל לונדון ללמוד גרפיקה ב"בצלאל" בירושלים. במהלך לימודיו, החל לעבוד כקריין חדשות ב"קול ישראל".

הוא התחתן עם נירה לונדון והיה נשוי לה עד למותה בפברואר 2010. בת זוגו השנייה הייתה לאה זהבי ולהם בן אחד. נכון לשנת 2017, לונדון הוא בן זוגה של הסופרת מיכל זמיר והם מתגוררים בתל אביב.

ירון לונדון החל את הקריירה שלו כשליח של רשות השידור בפריז. בתחילת שנות ה- 70, החל לונדון להגיש תכניות אירוח בטלוויזיה הישראלית. בשנות ה- 80, נמנה עם הכותבים הקבועים של הירחון "מוניטין" וכתב בעיתון "חדשות". הוא עבר לערוץ 2 עם הקמתו ב-1993, ויצר בו סדרות שעסקו בחברה הישראלית ובהן: "הפואטיקה של ההמונים" ו"השמן עם הסוני". בשנת 2002 הנחה את תוכנית הטלוויזיה "חמש וחצי" בערוץ הילדים בה הסביר על נושאים אקטואליים בצורה שמותאמת לילדים. בהמשך, עבר לערוץ 10, שם שימש כמנחה לצד מוטי קירשנבאום בתוכנית האקטואליה היומית "לונדון את קירשנבאום".

כותבים: יובל נוקראי, הגר ריף