מסלול המחוננים

מסלול המחוננים בבית הספר "הכפר הירוק ע"ש לוי אשכול" נוסד בשנת 2005, ונועד לילדים בעלי יכולות גבוהות.

המסלול מאפשר לתלמידים למידה רב-תחומית, העשרה בחומר הנלמד ושיעורי העשרה מחוץ למסגרת תכנית הלימוד של משרד החינוך, כמו מיתולוגיות וסודות השפה החזותית. המורים המלמדים את התלמידים במסלול המחוננים הם מן המובחרים שבמורים, והם עוברים הכשרה מסוימת אשר נועדה לסייע להם בכישוריי הלימוד שלהם.

מייסד תומך ומקדם הרעיון של פתיחת מסלול המחוננים בבית הספר היה ד"ר קובי נווה (סיסקו). חזונו של סיסקו היה להפוך את מוסד הלימוד "הכפר הירוק" לבית ספר להצטיינות בלימודים ובמנהיגות. הוא פנה למשרד החינוך בבקשה לפתוח את מסלול המחוננים (בתקופה זו כיתות מחוננים בארץ היו נדירות). משרד החינוך דחה לראשונה את בקשתו של סיסקו וטען שבית הספר לא יעמוד בהתחייבות ובקושי של החזקת כיתה כזאת. לאחר שנערכה בבית הספר תכנית ניסיונית למחוננים בשעות אחר הצהריים קיבל "הכפר הירוק" את האישור לפתוח מסלול לימודים למחוננים, ובשנת 2015 עברה החלטה מצד משרד החינוך לפתוח בבית הספר שתי כיתות מחוננים שמספרן בשכבות ז' ו- ח' 4 ו- 5.

"הכפר הירוק" עורך חוג למחוננים בשעות אחר הצהריים בימי ד' הפתוח לתלמידי כיתות א'-ו'.

 

הידעת? אמנם זה נשמע כאילו כולם בכיתות המחוננים הם חנונים שכל היום לומדים, אבל ישנם ילדים רבים במסלול המחוננים בעלי תחומי עניין מגוונים ומרתקים, לדוגמה, חד אופן!

כותבים: רואי נבו, רון שראק