צחי רולניק רכז התנ"ך בחטיבה

 

צחי רולניק הוא מורה ורכז תנ"ך בחטיבת הביניים נכון לשנת 2017. צחי נולד בשנת 1968 ברחובות, הוא אב לשלוש בנות וכיום, מתגורר בעיר אור יהודה. בתחילת דרכו, צחי פחות התחבר אל מקצוע התנ"ך, אך היה מורה אחד שהאיר לו את עולם התנ"ך. שמו של מורה זה היה דוד כהן-צמח שבדרך הלימוד שלו "טווה קורים של קסם באוויר",  הוא שלח את התלמידים למקומות שונים בתנ"ך וגרם להם לחקור אותו לעומק ולהבין את התנ"ך כפי שלא הכירו. מורה זה נתן השראה לצחי אודות הדרך שבה כדאי ללמד ולקרוא את התנ"ך.

צחי הגיע אל הכפר בדרך מקרית. כאשר סיים ללמוד במכללת כרם, סיים את התואר שלו בפסיכולוגיה ובמדעי המדינה, ושסיים את תעודת ההוראה שלו בתנ"ך ובאזרחות, הוא רצה ללמד בעיר מגוריו, אור יהודה. אך כאשר שאל אם נשאר מקום ללמד בו תנ"ך ענו לו שכל המקומות תפוסים. בהמשך, חברו של רולניק סיפר לו על הכפר הירוק. כאשר צחי הגיע אל הכפר הוא מיד הבין שהוא אוהב את המקום.

בשנת 2009 החל ללמד בכפר הירוק ובין השנים 2013-2016 פעל כרכז שכבה. השנה, שנת 2017, צחי הוא רכז תנך בחטיבת הביניים, מחנך כיתה ט'9 ומלמד שש כיתות נוספות, בתיכון ובחטיבת הביניים. בשביל צחי, התנ"ך הוא יותר מספר פשוט, התנ"ך הוא ספרייה שלמה וספרייה כזאת, צריך ללמד בדרך מיוחדת. דרך הלימוד המועדפת על צחי היא דרך בה הוא גורם לתלמידיו להשתתף בשיעור ולהתעניין בחומר הנלמד. לפי צחי, אם המורה אוהב את המקצוע והוא מרגיש שהמקצוע "בוער בעצמותיו" הוא יצליח לעניין את הכיתה, בדיוק באותה המידה. 

כותבים: עמית שניידר,רונה ליטווק