מיקי קם

 

 
מיכל (מיקי) קם היא שחקנית, קומיקאית, מדבבת סרטים וזמרת.
 היא נולדה ב-17/6/1955 בקיבוץ מנרה שבגליל. היא שיחקה בהצגות התיאטרון, "גטו", "משפחת ישראלי", "כנר על הגג" ואחרות. בשנת 2015  זכתה בפרס התיאטרון הישראלי על תפקידה במחזמר "בילי שוורץ".
 קם שיחקה בסרטים הישראליים: "גבעת חלפון אינה עונה", "בלוז לחופש הגדול" ועוד. ב-1986 וב-1988 שיחקה בתוכנית הטלוויזיה "זהו זה!". 
בשנים 2005–2006 שיחקה בסדרת הנוער "השמיניה". בשנת 2007 השתתפה בעונה השלישית של תוכנית המציאות "רוקדים עם כוכבים",  יכולת הריקוד שלה בגיל 50+ עוררה התרשמות רבה (קם אף קראה לתוכנית היחיד שלה "רגל פה רגל שם" כרמז לשפגאט שביצעה בתוכנית).  
בשנת 2011 הופיעה קם בסדרת הטלוויזיה "בנות הזהב". בנוסף, היא הופיעה בסדרות הטלוויזיה לילדים "רחוב סומסום" ו"סיפורי גן חיות". לאורך השנים השתתפה גם בדיבוב של סדרות וסרטי אנימציה לילדים, וביניהם, "בארץ הקטקטים", "הזרבובים" ו"אוטובוס הקסמים".
שנות נעוריה של מיקי קם בכפר הירוק:
בגיל חמש עשרה עזבה קם את ביתה ועברה לפנימיית הכפר הירוק. מאז ומעולם היא הייתה ביישנית וגבוהה מאוד, "עוף מוזר" בין כל הילדים, אך כשהגיעה לכפר הרגישה כמו ציפור חופשייה. היא התחילה להופיע ב"תכנית עשר"(תכנית שבה קבוצות של תלמידי הפנימייה מעלות הצגות ומציגות אותן בפני שאר תלמידי הפנימייה) ושם הייתה ההופעה הראשונה שלה. היא הבינה שהיא מוכשרת ומצחיקה. בהמשך היא התגייסה ללהקת הנח"ל והמשיכה בקריירה של משחק, דיבוב  ושירה.
כותבות: שירה מרי, עדן כהן