נחום שוקי

נחום שוקי נולד בשנת - 1940 בעיר כרקוק בעיראק. הוא עלה לארץ בתאריך 15.5.1951 בטיסה לישראל ובהמשך הוא הגיע למעברת 'כפר נחמן'. הוא שמע לראשונה על הכפר הירוק כאשר הגיע להתחרות בכפר הירוק, בתחרות מחוזית של קפיצה לגובה. ברגע שראה את המרחבים הפתוחים של הכפר הוא החליט ללמוד בכפר באישורו של אביו. זאת בניגוד לשאר חבריו שהלכו ללמוד בבית הספר החקלאי ''כדורי". הוא למד במשך ארבע שנים ואת לימודיו סיים בכיתה י''ב.
בצבא שירת נחום שירות מלא ואף המשיך לשירות קבע בחיל השריון. ארבע שנים לאחר מכן הוא חזר לכפר. שם התחתן והקים משפחה.
הוא עבד במשק תקופה קצרה, לרוב בגן הירק ובפרדס. לאחר מכן פעל כמדריך חברתי במשך שש שנים (1962-1968). בשנת 1968 מינו אותו למנהל הפנימייה ולמרכז ההדרכה. בזמן פעילותו כמדריךנוברוב שהותו בכפר, הוא התגורר צמוד לאמפיתאטרון. נוסף על התפקידים שביצע הוא היה גם מורה מחליף להיסטוריה.
החוויה המשמעותית ביותר עבורו בכפר התרחשה בכיתה י', כאשר עבד בגן ירק. באותה התקופה, הוא מספר, כי הם גידלו גזרים והוציאו אותם למכירה ובכל ערב היו מגיעות משאיות לאסוף את הגזרים מגן הירק. באחת הפעמים, נחום שם לב שדלת העגינה של המשאית יצאה מן הקרקע ובעקבות כך המשאית הידרדרה לכיוונו. הוא נמחץ בין הארגזים של הגזרים למשאית. למזלו, ברפת הישנה והסמוכה עבד חברו לחדר באותה התקופה אשר שמע את זעקותיו, עלה על המשאית, נסע והציל אותו.
כיום, שנת 2018, נחום גר בהוד השרון, הוא סבא לשלושה נכדים ואינו שוכח את חיבורו לאדמה הוא מגדל גינת ירק צנועה בביתו

כותבים: אבישי יזרסקי, טל נדלר, אור כהן