יום הכריכים

"יום הכריכים" הוא יום שונה משאר הימים בחדר האוכל של הכפר הירוק, המתקיים בד"כ בימי חמישי. בניגוד לימים אחרים שבהם אוכלים בתוך המתחם, ביום זה מוצבים דוכנים מחוץ למתחם חדר האוכל. בנוסף ביום הכריכים לא יושבים עם מגשים וצלחות אלא אוכלים את האוכל בתוך לחמים ומאפים. יום זה קיים כבר משנת 2002 והוצע לשרה, מנהלת חדר האוכל, על ידי אורי אב הבית וורד.
בתחילה, בוחרים את הלחם או את הצלחת הטובה ביותר מתוך המגוון המוצע, לאחר מכן הולכים אל העמדות המוצבות בחוץ, ומרכיבים ממגוון התוספות את המנה לעצמכם. ביום הכריכים מוגשים מאכלים מגוונים וטעימים כמו קבב, שווארמה, חמוצים, סלט, צ'יפס ועוד, בנוסף התלמידים נהנים מהעובדה שהם יכולים לקחת את הכריך חזרה לכיתה ולא לשבת במתחם.
יום הכריכים מתקיים כדי שהעובדים והמתנדבים מהכיתות יוכלו לסדר את חדר האוכל לקראת ארוחת השישי של ילדי הפנימייה, ולכבוד ההורים שבאים להתארח ולטעום מהאוכל בכפר. סיבה נוספת היא שחלק מהעובדים יקבלו מנוחה שבה הם חוזרים מוקדם הביתה למשפחותיהם.
לפי סקר שנערך על ידי תלמידי כיתה ז'5 בשנת 2018, נמצא כי רוב הילדים אוהבים לאכול שווארמה או פלאפל בצלחת קטנה, שניתנת למי שלא רוצה לאכול לחם. הדעות על יום הכריכים חלוקות – חלק מאמינים כי זהו היום הטוב ביותר בשבוע ואילו אחרים מאמינים כי אכילה במתחם חדר האוכל טובה יותר.
לסיכום, יום הכריכים הוא יום חשוב לכולם, גם לילדים שמעדיפים לאכול כריך קל וגם לעובדים שמקבלים יום חופש והתארגנות לקראת יום שישי. נופל לכך הגיוון בחדר האוכל, שיוצר אווירה כיפית מחוץ למתחם.

 

הכותבים: עידו שלף, איילת ברגמן, עומרי באשי, נועה ביטרן

 

ערכים עפ"י מיקום
רשימת ערכים
הציעו ערך חדש