הספריה

ספריית הכפר הירוק ממוקמת בתוך חדר משאבים והיא הוקמה בשנת 1976. בספרייה יש 2,613 ספרים נכון לשנת 2016, שאותם תרמו אנשים פרטיים וספריות אחרות. בספרייה סוגים שונים של ספרים: ספרי קריאה, ספרי עיון וספרי לימוד. הספרייה מיועדת בעיקר לתלמידים בכיתות ז'-יב' אך ניתן למצוא בה גם ספרים למבוגרים.


הספרייה הוקמה כדי לעזור לתלמידים למצוא מידע בתחומים שונים. בזמן הקמתה, עדין לא היה אינטרנט ואיסוף המידע נעשה רק דרך בספרים. בהמשך, נוסף האינטרנט וכך התחברו האפשרויות לחיפוש מידע. התלמידים מגיעים לספריה ונעזרים במגוון הרחב של ספרי המידע כדי להכין שיעורי בית ומשימות אחרות. בנוסף, ניתן למצוא בספריה מבחר גדול של ספרי קריאה שאותם שתלמידים יכולים להשאיל ולקרוא.


הספרייה פתוחה מהשעה 07:45, שעת פתיחת הלימודים ועד השעה 22:00 על מנת שתלמידים יוכלו להגיע לשם גם אחרי הלימודים, וגם בזמן ההפסקות. לשהות בספריה קיימים חוקים שונים: שמירה על השקט, איסור על אכילה, שמירה על סדר וניקיון, הוצאת ספרים רק בהשאלה, החזרת ספרים בזמן, שמירה על הספרים והחזרתם במצב תקין. במידה ורוצים לתרום ספרים, קיימות מספר דרישות: לפני שמביאים ספרים משוחחים עם הספרנית, מסבירים לה על הספר ובודקים אם הוא מתאים לכיתות ז'-יב'. בנוסף עליו להיות שלם.

 

כותבים:נדב אבידן, אסיף אשר​