בית הספר - "דרך הילד"

בית הספר דרך הילד הוא בית ספר פרטי שהוקם בשנת 2011 ביוזמתם של הורים וקבוצת אנשי חינוך אשר רצו להעניק לילדיהם חינוך טוב יותר, שבו יקבלו הילדים יחס פרטני. מנהל בית הספר נקרא ניר רווה.


שיטת החינוך בבית הספר נקראת פרוגרסיבית והיא דוגלת בכך שהילדים קובעים לעצמם את קצב הלמידה לפי יכולותם: הילדים לומדים בקבוצות למידה קטנות לפי שכבות גיל, ילדים מתקדמים יותר או פחות מתאימים לעצמם את קבוצת הלמידה שמתאימה לרמה שלהם. בבית הספר אין כמעט הוראה פרונטלית ( מורה- לוח ). בכל כיתה יש שני מחנכים וכך כל ילד יוכל לקבל יחס יותר אישי ופרטני.


זהו בית ספר יסודי (גילאים 6-12 ) ולומדים בו בכיתות תלת גילאיות (א', ב', ג' באותה הכיתה וככה אותו הדבר גם עם שכבות ד' , ה', ו' ). הצעירים מקבלים דוגמה מהבוגרים והבוגרים מתנסים בחניכת הצעירים. בית הספר כיום מונה כ-111 תלמידים ותלמידות.
ההצלחה בבית הספר נמדדת על פי ההתלהבות, ההתנהגות ושביעות הרצון של התלמידים. בכיתות הבוגרות מקבלים הילדים בסוף השנה תעודת הערכה שמאפשרת להם לראות את החוזקות שלהם וגם את הדברים שכדאי לשפר.
בבית הספר לומדים עד השעה 15:55, במערכת השעות= מוקדש זמן להכנת שיעורי הבית הנקרא תרגולים, שיעורי מקצועות הליבה וזמן חוגים.

 

כותבים:תומר דגן, אן גילרמן גרובר