הרפת שלנו-הוליווד של הכפר הירוק 

הרפת שלנו - הוליווד של הכפר הירוק

סרט – "סלאח שבתי" (1964)
"סלאח שבתי" הינו סרט סאטירי ואנטי-ממסדי מאת אפרים קישון, בכיכובו של חיים טופול. גיבור הסרט, סלאח שבתי הוא עולה חדש מעדות המזרח אשר מגיע עם אשתו וילדיו מארצות ערב. שמו הוא סימבולי ומרמז בהומור קישוני קלאסי על הביטוי "סליחה שבאתי". הסרט, שיצא לאקרנים ביולי 64', הותקף בביקורות שליליות רבות, וראש הממשלה דאז, גולדה מאיר, הורתה בתחילה לא להוציאו לחו"ל. אך לאור הצלחתו האדירה בארצות הברית, ולאור הפרסים שבהם זכה, שינתה את דעתה. זהו הסרט הישראלי הראשון שהיה מועמד לפרס ה"אוסקר" לסרט הזר הטוב ביותר והראשון שזכה בפרס גלובוס הזהב לסרט הזר הטוב ביותר. רוב רובו של הסרט צולם כאן, בכפר הירוק, וחלקו צולם במעברה שכנה.

סדרת נוער – "אליפים" (2011)
אליפים היא סדרת טלוויזיה המבוססת על ספרה של אסתר שטרייט וורצל. הסדרה עלתה למרקע בשנת 2011, וזכתה להצלחה רבה בקרב ילדים. היא מונה כ- 3 עונות ו- 180 פרקים, שבהם מסופר על אליפים (תלמידי שכבת ט') בפנימייה החקלאית "גנות". זו השנה הראשונה שהם מתנתקים מהבית והדלידים (תלמידי שכבת י"ב) מתעללים בהם ומתאכזרים אליהם. הסדרה צולמה בכפר הירוק. היא קיבלה בשנת 2011 את פרס סדרת השנה בטקס נבחרי ערוץ הילדים וב-2012 את פרס האקדמיה לטלוויזיה בקטגורית תכניות ילדים ונוער.

פרסומת – "דודא לקניות" (2015)
דודא לקניות הוא סרטון אחד בסדרת סרטונים ברשת. כל אחד מהם מוצג בדרך הומוריסטית את חווית הקניות של הצרכן הישראלי. הסרטון זכה לאינספור תגובות- חיוביות ושליליות ולמאות אלפי צפיות, מאז פרסומו בנובמבר 2015. הסרטון הופק בבימויה של קרן חכמה ובכיכובם של יובל סמו וחברי "שדות שבעמק". דודא לקניות צולם ברפת הכפר הירוק.

 

כותבים:אור אנג'ל, אלה גוטרמן, ליאן ראבי