מזון הפרות

רפת הכפר הירוק ממוקמת ליד שדות הכפר הירוק, ומנוהלת על ידי הרפתן דני אשר. ברפת זו שוכנות 85 פרות אשר מטופלות על ידי תלמידי הכפר הירוק. מכאן מיוצאים חלב ובשר לתנובה. תזונת הפרה ברפת חלב בארץ אחידה במשך חודשי השנה כולה. היא מבוססת בעיקר על מזון מרוכז, ומיעוטה מתבסס על מזון גס.

המזון הגס כולל ירק, שחת ותחמיצים. המזון המרוכז מורכב מתערובות כוסברה, גרעיני כותנה, גרגירי מספוא, שעורה, תירס, חיטה וחומרים נוספים. את המזון המרוכז מכינים ב"מרכז מזון", ותוכניות ההזנה וכמויות הגרעינים המדויקות נקבעות כיום ע"י מחשבים. הן מביאות בחשבון הן את צרכי הפרה והן את צרכי המשק.

לדברי הרפתן דני, רוכשת רפת הכפר את המזון המרוכז ממושב בית יצחק. הרפתנים מפזרים את המזון באבוסי הפרות מדי יום, וכל פרה מקבלת 50 ק"ג מזון: 35 ק"ג מזון מרוכז ו-15 ק"ג מזון גס. תזונה זאת שונה מתזונת הפרות בארצות אירופה, שם הן זוכות לצאת למרעה.

לעגלים תזונה שונה משל הפרות הבוגרות. במשק החלב העגלים והעגלות מופרדים מאימם מיד לאחר הלידה. הפרדה זו נובעת מייעוד כל החלב שהפרה מניבה לטובת האדם, וכדי שמנגנון עיבור הפרות התכוף יוכל להתנהל. מיד לאחר הלידה משקים את העגלים והעגלות בחלב פרות ראשוני - קולסטרום - מרוכז מאוד ועשיר בויטמינים, וחיוני לעגל, ואח"כ הם ישתו רק תחליפי חלב אם.

 

כותבים:תמר אברהם, אמאנה עיסא, רוני טל